Cariere

Alatura-te echipei noastre!

Prin Telekom Banking dorim sa oferim un nou stil de banking: usor, rapid si prietenos!

Noi, la Alior Bank, cei care facem posibila oferta Telekom Banking, suntem o echipa tanara, entuziasta si ambitioasa, aflata la inceput de drum in acest proiect, care continua sa creasca de la o zi la alta. De aceea, cautam in permanenta oameni cu care sa impartasim aceleasi valori.

Iti doresti sa vii alaturi de noi? Atunci nu mai sta pe ganduri. Verifica pozitiile vacante si trimite-ne CV-ul tau la adresa de e-mail recrutare@telekombanking.ro.

Te asteptam la Alior Bank sa construim impreuna un altfel de banking!

Expert AML

Expert AML

Responsabilitati:

  • Transmite opinii referitoare la reglementarile interne privind conformitatea acestora cu reglementarile legale in vigoare in domeniul combaterii spalarii banilor si finantarii terorismului;
  • Dezvolta, implementeaza si actualizeaza reglementarile interne in domeniul combaterii spalarii banilor si finantarii terorismului;
  • Pregateste rapoartele cu privire la tranzactiile suspecte transmise ONPCSB;
  • Gestioneaza sistemul dedicat pentru analiza tranzactiilor in ceea ce priveste excluderea utilizarii activitatilor bancii de spalare a banilor si finantarii terorismului;
  • Pastreaza si analizeaza corectitudinea rapoartelor privind tranzactiile in numerar si operatiunile externe, in conformitate cu cerintele care decurg din prevederile legale relevante;
  • Verifica periodic daca informatiile despre clientii inclusi intr-un grup de risc mai ridicat in ceea ce priveste spalarea banilor sau finantarea terorismului este actualizata;
  • Analizeaza clientii si tranzactiile, in scopul de a confirma sau a exclude incalcarea masurilor restrictive specifice care decurg din reglementarile legale privind combaterea finantarii terorismului;
  • Pregateste si desfasoara formarea periodica a angajatilor din domeniul combaterii spalarii banilor si finantarii terorismului.

Cerinte candidat:

  • Studii universitare/postuniversitare in domeniul Economic/Tehnic;
  • Minimum 3 ani experienta intr-o pozitie similara, in cadrul unei banci;
  • Minimum 5 ani experienta in domeniul bancar;
  • Limba engleza (citit, vorbit, scris)/ nivel avansat;
  • Cunostinte avansate de MS Office;
  • Excelente abilitati de comunicare;
  • Capacitate de lucru in echipa;
  • Excelente abilitati de relationare interpersonala;
  • Capacitate de desfasurare a activitatilor in conditii de stres;
  • Capacitate de lucru cu termene limita stranse;
  • Capacitate de organizare.