Cariere

Alatura-te echipei noastre!

Prin Telekom Banking dorim sa oferim un nou stil de banking: usor, rapid si prietenos!

Noi, la Alior Bank, cei care facem posibila oferta Telekom Banking, suntem o echipa tanara, entuziasta si ambitioasa, aflata la inceput de drum in acest proiect, care continua sa creasca de la o zi la alta. De aceea, cautam in permanenta oameni cu care sa impartasim aceleasi valori.

Iti doresti sa vii alaturi de noi? Atunci nu mai sta pe ganduri. Verifica pozitiile vacante si trimite-ne CV-ul tau la adresa de e-mail recrutare@telekombanking.ro.

Te asteptam la Alior Bank sa construim impreuna un altfel de banking!

Digital Product Manager

Descrierea jobului:

  • Dezvolta strategiile si viziunea de produs din perspectiva conceptelor si solutiilor inovatorea in contextual digital
  • Managementul intregului ciclu de viata al produselor si planificarea strategica a capabilitatilor digitale, inclusiv dezvoltarea aplicatiilor/platformelor si a functionalitatilor acestora, cat si a fluxurilor digitale de vanzare si administrare a produselor bancii
  • Dezvolta și implementeaza produsele PF de pasiv (inclusiv schimb valutar si plati), asigurând coerența cu strategia Băncii și cu întregul portofoliu de produse.
  • Asigură realizarea obiectivelor de achiziție de clienților
  • Coordonează procesele legate de produsele gestionate pe toate canalele, incluzând stabilirea și urmărirea indicatorilor de performanță și optimizarea proceselor pentru a se asigura că acestea respectă așteptările clienților și standardele interne de eficiență;
  • Asigură profitabilitatea produselor de pasiv.
  • Analizeaza competitia, efectuează mystery shopping pentru Banca și pentru competiție;
  • Analizeaza comportamentele si nevoile clientilor, identificand motivele de insatisfactie si propunand masuri de imbunatatire a experientei in canalele digitale
  • Defineste segmentul tinta si oferă suport în planificarea și implementarea campaniilor de marketing.
  • Pregateste cerintele cu privire la scopul implementarilor, scenariile de utilizare, fluxurile, ecranele si elementele legate de experienta clientilor in canalele digitale
  • Pregătește și actualizeaza documentația pentru clienti pentru produsele gestionate.
  • Colaboreaza cu multiple departamente interne, inclusiv din cadrul Telekom Romania si lucreaza in paralel pe mai multe produse si proiecte
  • Lucreaza cu toate functiile interne pentru a identifica oportunitatile comune si pentru a asigura livrarea proiectelor in parametri aprobati (risc, IT, juridic, conformitate, audit, marketing, vanzari)
  • Participarea in sesiunile tehnice pentru a raspunde si ajuta la gasirea solutiilor pentru problemele identificate si pentru a revizui livrabilele
  • Colaborează cu furnizori sau colaboratori externi.
  • Dezvoltă structura de raportare necesară pentru managementul produselor si al portofoliului, evaluează performanța produselor și prezintă rezultatele managementului.
  • Se asigură că produsele și procesele sunt conforme cu reglementările legale și cu cele interne.
  • Se asigură că produsele sunt implementate și funcționează în sistemele bancare în parametri aprobați, inclusiv prin testarea aplicatiilor.

Cerinte:

  • Studii superioare
  • Minim 3 ani in domeniul managementului produselor in institutiile financiare.
  • Cunostinte de marketing, digital si product management
  • Cunostinte privind piate pe categorii: Canale de distributie, produse,
  • Limba engleza (citit, vorbit, scris)/fluent.
  • Cunostinte foarte bune de MS Office – Excel, Word, Powerpoint
  • Excelente abilitati de comunicare si de Project Management
  • Inovatie si Creativitate
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Atentie la detalii
  • Este familiarizat cu mediul de lucru international.

Aplica la adresa de e-mail recrutare@telekombanking.ro sau la adresa de mail Cristina.bidae@telekombanking.ro !