Cariere

Alatura-te echipei noastre!

Prin Telekom Banking dorim sa oferim un nou stil de banking: usor, rapid si prietenos!

Noi, la Alior Bank, cei care facem posibila oferta Telekom Banking, suntem o echipa tanara, entuziasta si ambitioasa, aflata la inceput de drum in acest proiect, care continua sa creasca de la o zi la alta. De aceea, cautam in permanenta oameni cu care sa impartasim aceleasi valori.

Iti doresti sa vii alaturi de noi? Atunci nu mai sta pe ganduri. Verifica pozitiile vacante si trimite-ne CV-ul tau la adresa de e-mail recrutare@telekombanking.ro.

Te rugam sa ai in vedere faptul ca Alior Bank S.A. Varsovia - Sucursala Bucuresti prelucreaza datele cu caracter personal in temeiul demersurilor necesare inainte de incheierea unui eventual contract de munca . Pentru mai multe detalii consulta informarea privind prelucrarea datelor cu caracter personal aici.

Te asteptam la Alior Bank sa construim impreuna un altfel de banking!

Sales Support & Analysis Team Leader

Vrei sa faci parte dintr-o echipa în care opinia si cunostintele tale sunt apreciate si recunoscute?
Iti place sa lucrezi cu date, sa creezi rapoarte si sa oferi concluzii relevante pentru modelele de analiza?
Atunci locul tau este in echipa noastra!

Responsabilitati:

  • Intocmeste rapoarte de analiza vanzari pe segmente de clienti, oferind date despre -client si concluzii (despre volum, produse, cote de piata, penetranti pentru produse etc.).
  • Intocmeste rapoarte periodice conform solicitarilor specifice:
    • monitorizare rezultate vanzari si plata variabila
    • instrument de sales management
    • analize privind calitatea vanzarilor
    • analize privid customer behaviour si potential de x-sell
    • alte analize de portofoliu
  • Prezinta concluzii si factori de influenta, semnalizand domenii de interes pentru managementul bancii
  • Ofera suport în dezvoltarea si gestionarea modelelor de analiza (modele de prognoza si predictie)
  • Ofera date si concluzii relevante pentru modelele de analiza a afacerilor pe segmentele de clienti, monitorizeaza profitabilitatea clientilor de retail, precum si alte cerinte privind rentabilitatea
  • Contribuie la proiectarea si optimizarea proceselor / instrumentelor pentru a monitoriza rezultatele vanzarilor
  • Coordoneaza si motiveaza angajatii, le evalueaza performantele, le sustine dezvoltarea profesionala si le permite angajatilor optimizarea muncii lor
  • Motiveaza echipa prin comunicare si prin evaluarea permanenta a subordonatilor directi
  • Verifica pontajul lunar pentru personalul din subordine si-l transmite Departamentului Resurse Umane.
  • Gestioneaza contractele cu terti aferente ariei de vanzari
  • Gestioneaza contractele cu spatiile si stocurile materialelor aferente punctelor de vanzare
  • Gestioneaza fluxul de deschidere/inchidere a punctelor de vanzare.

Ce cautam:

  • Studii superioare (economic, finance, cibernetica)
  • Minimum 3 ani experienta in domeniul bancar.
  • Minim 2 ani de experienta în analiza afacerii si stabilirea obiectivelor în cadrul unei banci, al unei societati de asigurari sau al IFN
  • Limba engleza (citit, vorbit, scris)-nivel avansat.
  • Cunostinte avansate de MS Office, Access si SQL-obligatoriu
  • Abilitatea de a analiza seturi mari de date;
  • Capacitatea de realiza rapoarte si prezentari;
  • Capacitate de lucru cu termene limita stranse;
  • Capacitate de anticipare si inovare

Aplica la adresa de e-mail recrutare@telekombanking.ro sau la adresa de mail Cristina.bidae@telekombanking.ro !